Novinky

          • Podvysoká ,,v behu"

          • Naše deti sa zapojili do krásnej športovej akcie Podvysoká ,, v behu", ktorá sa niesla v priateľskej atmosfére a podpory všetkých zúčastnených. 

            Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci pána starostu a Základnej školy Podvysoká, za čo im patrí naše poďakovanie. 

            Deti si počas akcie užili svoj športový výkon. Každý jeden bežec ukázal veľkú snahu,  odhodlanie a radosť  z pohybu, čo bolo tou najväčšou výhrou. 

            Na záver všetci bežci získali krásnu medailu a diplom ako pamiatku na tento pekný deň. 

             

          • Bábkové divadlo ,, Škaredé káčatko"

          • Deti navštívili Bábkové divadlo v Žiline , kde si pozreli predstavenie ,, Škaredé káčatko". Predstavenie bolo zábavné, poučné a deťom sa veľmi páčilo. V príbehu sledovali osud malého káčatka, ktoré bolo iné od ostatných, preto sa mu všetci posmievali a odmietali ho. Po rôznych ťažkostiach a skúškach nakoniec vyrastie na nádhernú labuť a zistí, že nikdy nebolo škaredé, len iné ako ostatní. 

          • Turistika- Rozhľadňa pod Bukovinou

          • Počasie nám prialo a spoločne sme sa vydali na krásny výlet - Rozhľadňu pod Bukovinou. 

            Na cestu sme sa vybrali vlakom, čo bol pre deti príjemný zážitok. Po príchode na stanicu sme sa pešo vybrali k rozhľadni, kde nás sprevádzal spev vtáčikov a svieži jarný vzduch. Príroda nám opäť pripomenula, aké je dôležité vnímať jej krásu, užili sme si nádherné výhľady kde sme dovideli až na Lysú horu. 

            Výlet sme ukončili príjemnou cestou späť vlakom, počas ktorej si deti rozprávali svoje zážitky. 

          • Recitačná súťaž v Kysuckej knižnici v Čadci

          • Našu škôlku krásne reprezentovali v recitačnej súťaži ,, Ohýbaj sa jazýček" naši predškoláci J. Majtán a L. Heglasová. Svoje básne predniesli s úsmevom a s veľkou odvahou. Boli veľmi statoční, nebáli sa postaviť pred publikum a ukázali, čo všetko sa naučili. Svojím vystúpením nám urobili obrovskú radosť a sme na nich veľmi hrdé. 

            Ďakujeme za krásnu reprezentáciu a veríme, že si z dnešného dňa odniesli nové skúsenosti a ďalej budú svoj talent rozvíjať. 

          • Upratujeme našu ZEM

          • Naša Zem je krásny dom, 

            modrá rieka, les aj strom.

            Keď ju čistú udržíme, 

            krajší svet si vytvoríme.

             

            Papier, plasty do koša,

            príroda sa usmieva. 

          • Sadenie jahôd

          • Naše detičky sa s veľkým nadšením pustili do sadenia jahôd. Pri tejto činnosti si nielen vyskúšali prácu so zeminou a sadenicami, ale zároveň sa oboznamovali ako sa starať o rastlinky a aká je dôležitá trpezlivosť pri pestovaní. Veľké poďakovanie patrí spoločnosti BUKOV-Veľkoobchod ovocia a zeleniny, ktorí nám zabezpečili sadenice jahôd, hlinu, výživu a kvetináče. Už teraz sa tešíme na chutné jahôdky, ktoré budeme v lete oberať. 

          • O kohútikovi a sliepočke

          • Počas divadelného predstavenia ,, O kohútikovi a sliepočke" sa deti zapájali svojím pohybom, spevom aj tancom, čím si užili atmosféru. Divadielko bolo nielen zábavné,  ale aj poučné, kde sa deti oboznámili s dôležitosťou vzájomnej pomoci, trpezlivosti a pomoci druhým. 

          • Včielky

          • Počas tvorivého dopoludnia sa deti zapojili do krásnych tvorivých aktivít, ktoré im prezentovala milá návšteva. Vyrobili si  vlastnú sviečku zo včelieho vosku a zároveň sa dozvedeli veľa zaujímavosti o živote včielok a ich význame pre prírodu. 

      • Kontakty

      • Prihlásenie